piątek, 20 stycznia 2012

Jak rozpoznać oryginalne pędzle MAC?

Kosmetyki i akcesoria MAC są podrabiane bardzo często. I oczywiście jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy produkty oryginale wystarczy, że zakupu dokonamy w salonie MAC. Niestety, takowych w Polsce jest mało, a ceny produktów nie należą do najniższych.
Dlatego pewnie większość MACofanek szuka okazji w Internecie m.in. na Allegro czy Ebay'u.
Na co więc należy zwrócić uwagę, kupując pędzle MAC w sieci?
Temat trudny, bo podróbki są coraz doskonalsze. Mam kilka sposób na sprawdzenie sprzedawcy oraz charakterystycznych cech pędzli.
Najpierw sprawdzam opinie sprzedawcy i inne aukcje. Jeśli widzę, że sprzedaje nieoryginalne cienie czy cokolwiek innego to rezygnuję z dalszych oględzin.
Pędzle MAC (poza limitowanymi seriami) nie są sprzedawane w zestawach. Pędzle w regularnej sprzedaży sprzedawane są pojedynczo.  
Każdy w nich ma czarną rękojmię. Na rękojmi bliżej włosia jest napis MAC i numer pędzla (np. MAC 266). Napis łatwo się ściera. Z drugiej strony rękojmi wyciśnięty jest kraj pochodzenia (JAPAN lub FRANCE). Wyżłobienie jest słabo widoczne.

Każdy pędzel zapakowany jest w zwykłą folię z naklejką z kodem kreskowym. Nie posiadają osłonek na włosie itp.

Metalowa osłonka dociskająca włosie ma 2 charakterystyczne zgrubienia.

Włosie pędzli MAC jest bardzo mięciutkie i delikatne, ale przy tym nie ugina się przy dociskaniu. Dzięki temu można precyzyjnie operować pędzlem.


 Jeśli chodzi o pędzle z limitowanych linii (najczęściej kolekcji świątecznych) to tu możemy znaleźć już zestawy. Pędzle te najczęściej produkowane są w Chinach. Na rękojmi przy numerze znajduje się informacja o tym, że jest to produkt limitowany (numer będzie miał postać np. SE 187).
Pędzelki te mają najczęściej kolorowe, krótsze od standardowych rączki.

Podsumowując: kupując w sieci pędzle MAC trzeba być bardzo ostrożnym, zwracać uwagę na szczegóły i pytać, pytać, pytać o wszystko sprzedawcy.

1 komentarz:

  1. hehe ja ost. dostałam paletę 120 cieni z logiem Mac a nawet te cienie koło Maca nie leżały! :O

    OdpowiedzUsuń

To miejsce jest idealne na brak Twojej reklamy!